Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Programy a nástroje

Následující programy, hry, nástroje a další software považuji za dokončené. Prakticky to znamená, že vystavené verze nemají žádný závažný objevený nedostatek, a že na jejich vývoji ani dokumentaci již aktivně nepracuji. Nepředpokládám budoucí aktualizace jinde, než kde je tak uvedeno, nebo se již rutinně objevují. Vesměs je vše zde vytvořeno pro radost, jako proof-of-concept nebo pokus a poskytováno tudíž bez nároku na kompenzaci kterékoliv strany, tzn. zdarma ale současně bez jakýchkoliv záruk. Pro podrobný text licence přejděte na Freeware licence.

Programy

Supervisor

MX-3 Supervisor je nástroj, který umožňuje okamžitě pozastavit nebo ukončit problematické procesy, aplikace nebo hry. Byl navržen pro použití v krajních situacích, kdy problémový proces vytěžuje systém natolik, že se nedaří otevřít ani Správce úloh systému Windows. Je určen nejen pro profesionály ale i pro zkušené uživatele, kteří nechtějí takové problémy řešit restartem počítače a přijít tak o práci otevřenou v jiných programech, ne-li riskovat poškození souborového systému.

Sledování dynamických souborů

Nenáročný a na ovládání jednoduchý prográmek, vzhledem ne nepodobný Poznámkovému bloku, určený k zobrazování souborů, které jsou na konci průběžně doplňovány, tzv. logů. Program inspirovaný linuxovými nástroji je určen nejen vývojářům, ale také dispečerům a implementátorům a vůbec všem, kteří potřebují mít přehled o posledním stavu procesů či systémů, které zapisují svůj stav do souborů logu. Familiérně LogViewer.

B-Cup XP

Jednoduché, rychlé a kompaktní řešení automatického zálohování. Jakmile je program konfigurován, na zvolené události nebo v určitých časových intervalech zálohuje vaše soubory. Produkt je určen jak začátečníkům tak zkušeným uživatelům.

Hry a dema

Průlet hvězdokupou

Přepracování klasického spořiče obrazovky do moderní implementace využívající akcelerované vykreslování.

Shoot 'em

Shoot 'em je velmi atypicky zpracovaná, jednoduchá ale zábavná 3D střílečka. Netradiční na této hře je, že je celá 3D grafika vykreslována v textovém režimu, což ji v žádném případě neubírá na hratelnosti, právě naopak jí to přidává na unikátnosti.

Solar System demo

Nehratelné demo, animace, vytvořená do soutěže Czech 3D Open Contest na téma Space 2004. Zobrazuje, v rámci limitů soutěže a mých možností, maximálně realisticky naši sluneční soustavu. Kamera navštěvuje všechny planety naší soustavy včetně země a končí svou pouť u slunce.

Doplňky a rozšíření

Taskbar Sound Badges

Malý prográmek, který monitoruje které aplikace zrovna přehrávají zvuk, a označuje je na Taskbaru ikonkou.

Notepad Position Saver

Drobný program, který rozšiřuje standardní Poznámkový blok o funkci zapamatování pozice jednotlivých souborů na obrazovce, a zablokuje možnost otevřít stejný soubor, je-li již otevřen.

NFS Keep-Alive

Triviální utilitka, která sedí na pozadí a periodicky osahává síťová umístění z uživatelsky nastaveného seznamu. Užitečná pokud nechcete čekat dlouhé vteřiny se zamrzlým průzkumníkem (nebo jiným programem) než se spojení se síťovou složkou rozhoupe.

Keyboard Locks Indicator

Zobrazuje indikátory stavů zámků klávesnice NumLock, CapsLock a ScrollLock v oznamovací oblasti hlavního panelu (tray). Hodí se především pro notebooky bez fyzických indikačních LED.

Full Throttle Override

Nenáročný nástroj, který automaticky zvýší výkon CPU (přepnutím na schéma Vysoký výkon, nebo jen zvednutím frekvence) po dobu běhu některého z uživatelem zadaných programů. Ruční aktivace je také k dispozici. Okamžitá aktivita jednotlivých jader procesorů je zobrazována přizpůsobitelnou ikonou v oznamovací oblasti (tray).

Nezařazené

Enter The Matrix Character Hack

Jednoduchý nástroj, který ve hře Enter The Matrix (PC) umožní hrát za 60 různých postav, včetně Nea a Trinity, a tím alespoň trochu napravit zklamání z očekávání, které vůči této hře hráči měli.

Historické programy a utility

Tato stránka slouží jako rychlý index mých velmi starých programů, které už byly překonány vývojem, časem nebo nejčastěji konkurenčními nástroji. Stručný popis a odkaz ke stažení zde najdete k těmto programům: OggVorbis Translator, PUeX Player, iConnect, Exam Warning, Elektronický Debilníček a Windows Everywhere Steel.


Moderní programy musí být víc než jen blbuvzdorné, protože lidé jsou velmi neurvalí, pokud vše není podle jejich představ.

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software