Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Programy a nástroje  »  Doplňky a rozšíření  » 

Full Throttle Override

Nenáročný nástroj, který automaticky zvýší výkon CPU (přepnutím na schéma Vysoký výkon, nebo jen zvednutím frekvence) po dobu běhu některého z uživatelem zadaných programů. Ruční aktivace je také k dispozici. Okamžitá aktivita jednotlivých jader procesorů je zobrazována přizpůsobitelnou ikonou v oznamovací oblasti (tray).

Aktualizace

 • 30.11.2013: 30.11.2013: Verze 1.2 opravuje ikonu pro 10 a více logických CPU
 • 20.02.2013: Vydána verze 1.0.
Stáhnout

Stáhnout: FullThrottle.exe

Full Throttle Override instalační program. Verze 1.2
Velikost souboru: 113 kB

Použití

Když se zdá odezva některých aplikací nedostatečná vzhledem k použitému hardware.

Moderní procesory, za rovnovážného schématu napájení, běží typicky na zhruba třetině své nominální rychlosti a nevyužitá jádra jsou zaparkována a neběží vůbec. Ačkoliv je operační systém aktivuje a frekvenci pod zvýšenou zátěží zvedne, trvá mu často znatelný zlomek sekundy než takovou situaci rozezná a zareaguje na ni. Nejznatelnější je toto zadrhávání při práci s programy, které potřebují špičky výkonu jen nárazově, například grafické editory. Pak se jejich odezva zdá neadekvátní vzhledem k hardware na kterém běží.

Nejsnazším řešením je přepnout na schéma napájení Vysoký výkon, nicméně to přináší výrazně zvýšenou spotřebu a zahřívání počítače. Experti často volí upravit některé ze stovky skrytých parametrů schématu napájení přesně pro svůj procesor. Zlatou střední cestu, jednoduché ale dostatečně efektivní řešení nabízí program Full Throttle Override.

Po nainstalování stačí přes ikonu přidat programy, ve kterých popsanou nízkou odezvu pociťujete, nebo které prostě chcete provozovat na plný výkon (např. hry), a vše je připraveno. Full Throttle Override aktivuje schéma Vysoký výkon (nebo jen zvýší frekvenci CPU na 100 %, podle nastavení) pokud běží jeden nebo více přidaných programů a po jejich ukončení zase vrátí předchozí stav.

Jako bonus graficky zobrazuje okamžitý stav jednotlivých jader CPU v ikoně v oznamovací oblasti hlavního panelu.

Nároky na systémové prostředky

 • Windows Vista nebo novější
 • 16 MB volné paměti RAM
 • 1 MB volného místa

Prověřená kompatibilita

 • Windows Vista, 7 a 8
 • Windows Server 2008 (i x64 a R2)

Přehled funkcí a vlastností

 • Automatická změna schématu napájení nebo frekvence CPU když běží některý z registrovaných programů
 • Manuální aktivace běhu na plný výkon
 • Dva možné režimy plného výkonu
  1. Přepnutí na schéma napájení Vysoký Výkon
  2. Nastavení frekvence CPU na 100% (aktuální schéma napájení zůstává)
 • Přizpůsobitelný vzhled ikony (styl i barvy)
 • Anglická a česká lokalizace

Licence

Program Full Throttle Override je poskytován jako Freeware.
Pro podrobný text licence přejděte na Freeware licence.
Prosím zvažte také své možnosti podpořit tento produkt: Jak podpořit vývoj.

Důležité poznámky a možné potíže

 • Automatický režim a režim Plný výkon nejsou k dispozici bez práv administrátora. Tato práva jsou vyžadována systémem Windows k provádění změn ve schématech napájení. Využijte pro automatické spouštění s administrátorskými právy Plánovač úloh a úlohu, která je automaticky vytvořena instalátorem. V Plánovači úloh lze automatické spouštění také pozastavit nebo upravit, zvláště pokud požadujete aby program Full Throttle Override běžel i pokud je počítač napájen z baterie.
 • Program Full Throttle Override nebude fungovat na Windows XP nebo starších, protože ovládání schémat napájení je implementováno pomocí API, která jsou k dispozici pouze na Windows Vista a novějších.
 • Poklepáním na ikonu dojde k intuitivnímu přepnutí režimu. Není-li plný výkon aktivní, zapne se. Je-li plný výkon aktivní manuálně, zapne se předchozí režim. Je-li plný výkon aktivní automaticky, zapne se režim Vypnuto (program přestane vynucovat vysoký výkon). Režim, který se aktivuje poklepáním je v menu programu zvýrazněn tučně.
portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software