Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Účast  »  Překlady  » 

wxDev-C++

Po dlouhou dobu nejlepší větev vývoje prostředí Dev-C++ stavějící na knihovně uživatelského rozhraní wxWindows poskytující navíc designér dialogů. Nyní již neaktivní.

Upozoňuji, že wxDev-C++ již není aktivně vyvíjeno ani podporováno. Místo něj je aktivní projekt Orwell Dev-C++, který je považován za přímého nástupce původního Dev-C++. Pro něj zde mám češtinu také k dispozici. Pro více informací viz Dev-C++.

Aktualizace

  • 18.11.2010: Sjednoceno s aktuální verzí doplněnou uživatelem Minexew.
  • 06.05.2006: Korekce vůči verzi 4.9.9.2
Stáhnout

Stáhnout: wxDevCppCZ.zip

Balíček ZIP s českým překladem. Verze 7.4
Velikost souboru: 12 kB

Instalace a aktualizace

Rozbalené soubory stačí nakopírovat do adresáře Lang v adresáři programu Dev-C++. Protože ale nejsem jediný, kdo na češtině pro toto prostředí pracuje, před přepsáním souborů dostupných s verzí vyšší než poslední uvedenou ale doporučuji porovnat rozdíly mezi těmito.

Historie

Původní větev vývoje, Blooshed Dev-C++, zamrzla někdy v roce 2005, později probíhal aktivní vývoj na wxDev-C++. To především opravilo rozsáhlé množství chyb a integrovalo vizuální editor dialogů s ovládacími prvky multiplatformní knihovny wxWidgets.

Během aktualizace balíčku pro novou verzi tohoto webu jsem objevil, že řetězce pro část wxDesigner přeložil uživatel s přezdívkou Minexew. S jeho předpokládaným souhlasem zde dávám k dispozici kompletní verzi souborů, tedy včetně jeho překladu.

Relevantní odkazy

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software