Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Vývoj a programování  » 

Archív

Jako každý typický programátor se často nadchnu pro nějaký zajímavý nápad, jehož dokončení je ale nakonec nad mé síly, nebo entusiasmus jednoduše brzy vyprchá. Aby práce na takových projektech nepřišla zcela vniveč (a že to jsou občas týdny i měsíce), pak jsou, ať už jako studijní materiál, studnice nápadů, výchozí bod pro zájemce nebo pouze jako další kus v mém portfóliu, k dispozici zde.

eXtendable Binary

Prvotní ale plnohodnotná implementace knihovny pro manipulaci s univerzálním souborovým formátem, jehož cílem je odpovídat převážné většině normativních požadavků na tzv. Binární XML (především vlastnosti zadané specifikací Efficient XML Interchange ale i další). Datový formát XB (XBinary) umožňuje rychlou a kompaktní, přesto dostatečně robustní, serializaci stromových struktur jakýchkoliv uživatelských dat.

Z4 Library

Knihovna pro práci se Z4 archívy. Jedná se o formát úložiště adresářového stromu a komprimovaných souborů do jediného fyzického souboru. Přístup k datům je pomocí této knihovny velmi snadný.

Aegis Engine

V první verzi naivně triviální, v té druhé pak naprosto všeobjímající, jednoho člověka zavalující a v důsledku zoufale neúplný. Takový je Aegis Engine, zahrnující především grafiku, pak všemožné, nejen 2D a 3D, výpočty, a další prostředky užitečné při vývoji počítačové hry.

Tau Controls

Malá knihovna ovládacích prvků určených k použití v nestandardních Windows API aplikacích. Za pomocí Tau Controls snadno vytvoříte rozhraní s hackerským stylem. Prvky je možné přímo nahradit standardní tlačítka, zaškrtávací políčka, a další. Používá je konfigurační dialog spořiče The Matrix Trilogy screensaver.

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software