Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Programy a nástroje  »  Doplňky a rozšíření  » 

Windows 7 Taskbar Separator

Triviální prográmek, zcela bez jakékoliv funkce a navíc s prázdnou průhlednou ikonou. Jeho účelem je být připnut jako poslední ikona na hlavním panelu operačního systému Windows 7 a tak oddělit ikony připnutých programů od těch nepřipnutých, které se zobrazují dynamicky vždy nejvíce vpravo.

Stáhnout

Stáhnout: w7tbs.zip

Balíček ZIP s programem a zdrojovými kódy. Verze 1.1
Velikost souboru: 7,0 kB

Instalace a aktualizace

Utilitka je pro svou jednoduchost distribuována jako ZIP balíček, ten lze rozbalit systémem Windows i programy jako Total Commander, WinZIP, WinRAR a dalšími. Jelikož spustitelný soubor programu musí existovat po celou dobu jeho použití na hlavním panelu, rozbalte jej do obecně přístupného a trvalého umístění (složka Windows/System32 či Program Files). Pak jej stačí přetáhnout na hlavní panel a umístit tam kde je oddělovač žádoucí.

Balíček obsahuje následující adresáře:

  • bin - obsahuje program samotný, soubor w7tbs.exe.
  • src - zdrojové kódy, projekt pro prostředí wxDev-C++ a všechny prostředky potřebné k úspěšnému sestavení celého projektu.

Nároky na systémové prostředky

  • Windows 7

Prověřená kompatibilita

  • Windows 7 (64b)
  • Windows Server 2008 R2

Přehled funkcí a vlastností

  • Nedělá nic
  • Ikona programu je zcela průhledná

Licence

Windows 7 Taskbar Separator je svobodný a otevřený software, dostupný i se zdrojovými kódy pod zlib licencí.
Pro podrobný text licence a další informace přejděte na zlib Licence.

Zajímavosti a implementační detaily

Zběžná prohlídka zdrojového kódu programu odhalí tvorbu a následné okamžité zrušení neviditelného okna. To je pro správnou funkci nezbytné. V opačném případě by hlavní panel na vytvoření okna několik sekund čekal a po tu dobu vykresloval tlačítko programu prosvícené, což nechceme.

Dále je, ke snížení velikosti výsledného souboru, použito pouze 1×1 pixel velké průhledné ikony, a k urychlení spuštění (a ukončení) programu o milisekundu nebo dvě je snížena velikost rezervovaného zásobníku na pouhých 64 kB.

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software