Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Programy a nástroje  » 

Historické programy a utility

Tato stránka slouží jako rychlý index mých velmi starých programů, které už byly překonány vývojem, časem nebo nejčastěji konkurenčními nástroji. Stručný popis a odkaz ke stažení zde najdete k těmto programům: OggVorbis Translator, PUeX Player, iConnect, Exam Warning, Elektronický Debilníček a Windows Everywhere Steel.

OggVorbis Translator

Program OggVorbis Translator slouží k převodu hudby uložené ve formátu Microsoft WAV (.WAV), MPEG Audio Layer-2 (.MP2), MPEG Audio Layer-3 (.MP3), AIFF, AVI (pouze zvukovou stopu) nebo OggVorbis do formátu Ogg Vorbis (.OGG). Vhodnou konfigurací převaděče je možné snížit velikost svého hudebního archívu i na více než polovinu za zachování subjektivní kvality zvuku.

Zachovává informace z ID3v1 a ID3v2. Máte-li nainstalován Windows Media Player 9 nebo Windows Media Player 9 Runtime, pak bude OggVorbis Translator umět převádět i soubory WMA, ASF a WMV (pouze zvukovou stopu). Není třeba jej instalovat (k dispozici v balíku ZIP).

Stáhnout

Stáhnout: OggVorbisTranslator.zip

Balíček ZIP s programem OggVorbis Translator
Velikost souboru: 444 kB

K dispozici ke stažení je dále nedokončená ALPHA verze druhé verze programu. Upozorňuji, že tato verze obsahuje množství chyb a nejedná se o stabilní vydání, na dalším vývoji se již ale nepracuje.

Stáhnout

Stáhnout: OggTrans2_a1.zip

Balíček ZIP s programem OggVorbis Translator 2
Velikost souboru: 381 kB

PUeX Player

PUeX Player je kompaktní on-desktop utilitka, s jejíž pomocí můžete snadno přehrávat soubory MP3, MP2, WMA, ASF, WAV a OggVorbis, dále zvukové stopy videí formátu AVI a Audio CD. Okno programu je dokováno na vrcholu obrazovky a při nečinnosti je schováno. Pokud milujete minimalistické programy, je PUeX Player určen právě vám. Starší webové stránky přehrávače PUeX Player, s nabídkou mnoha různých skinů, jsou stále v provozu na PUeX Player Homepage [cíl odkazu vede mimo tento web]

Stáhnout

Stáhnout: PUeXPlayer130.exe

Instalační program přehrávače PUeX Player. Verze 1.3
Velikost souboru: 286 kB

iConnect

Jedná se o další program k počítání poplatků za telefonní připojení k internetu. Pokud ke své práci hledáte především minimalistické nástroje, pak je iConnect přesně pro vás. Velice jednoduché ovládání za zachování vyšších funkcí. Započítává délku a cenu připojení dle minutových impulzů. Integrovaný editor tarifů a svátků s možností aktualizace.

Stáhnout

Stáhnout: iConnect.exe

Instalační program k utilitce iConnect. Verze 1.1
Velikost souboru: 158 kB

Exam Warning

Exam Warning je jednoduchý prográmek, který Vás bude upozorňovat před nastavenými termíny. Každý už někdy zapomněl na nějaký termín, ať už pracovní, školní nebo jakýkoliv. Exam Warning vás nyní bude před každým termínem upozorňovat už několik dní předem. Je možné nastavovat priority pro různé termíny, a nebo export informací do široce použitelného formátu.

Stáhnout

Stáhnout: ExamWarning.exe

Instalační program k utilitce Exam Warning. Verze 0.9
Velikost souboru: 141 kB
Stáhnout

Stáhnout: ExamWarning091.zip

Balíček ZIP s aktualizací utilitky na verzi 0.91
Velikost souboru: 12 kB

Elektronický debilníček

Program Elektronický debilníček je velmi jednoduchý plánovací systém. Zvládá provádět jednoduché akce jako spouštět programy či příkazy, tisknout dokumenty, naplánovat vypnutí počítače nebo si jen nechat v určitý čas zobrazit upozornění.

Stáhnout

Stáhnout: Debilnicek.exe

Instalační program k utilitce Elektronický Debilníček.
Velikost souboru: 125 kB

Windows Everywhere STEEL

Windows Everywhere STEEL je program, jehož jednoduchým spuštěním ozvučíte kompletně celou klávesnici a myš. Tato verze programu disponuje sadou upravených zvuků vypůjčených ze hry Shattered Steel.

Stáhnout

Stáhnout: WESetup.exe

Instalační program k utilitce Windows Everywhere STEEL.
Velikost souboru: 431 kB

Zbývající programy

Pokud hledáte ještě jiné prográmky nebo utilitky tak vězte, že do nové verze webu se jich už mnoho nedostalo. Především to byly ty, které na současných Windows vůbec nefungují, nebo nemají žádné využití. Pokud přece jenom některý z nich sháníte, napište mi ze stránky Kontakty.


Zde uvedené programy a utility byly vyvinuty zejména pro Windows 95 a 98 a na novějších OS nemusí spolehlivě či vůbec fungovat. K většině už nejspíš nemám ani zdrojové kódy, takže získat novější aktualizovanou nebo opravenou verzi je téměř (čti: aniž byste mě zahrnuli bohatstvím, ženami a dostatkem času) nemožné. Na případné otázky ale rád odpovím, budu-li k tomu mít volnou chvíli.

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software