Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Vývoj a programování  »  Knihovny a zdrojové kódy  » 

EXT C++ Library

Sada tříd, šablon a maker, které rozšiřují standardní knihovnu a zjednodušují některé základní funkce programovacího jazyka C++. Připraveno a vyrefaktorováno z reálných projektů, kde se jednotlivé nástroje projevily jako obecně velmi užitečné. Přítomnost této knihovny je vyžadována pro sestavení některých ostatních mých knihoven nebo projektů.

Tento projekt je hostován na serveru SourceForge.net [cíl odkazu vede mimo tento web] a uvedené odkazy ke stažení i k dokumentaci vedou tam.
Stáhnout

Stáhnout: ext-2.0b.zip

Zdrojové kódy knihovny jako ZIP balíček. Verze 2.0
Velikost souboru: 113 kB

Podrobnosti

Každá třída, šablona nebo pomocné makro v této knihovně byly navrženy s důrazem na maximální jednoduchost, a to jak na použití (to především) tak pro čtení zdrojového kódu. Knihovna zavádí několik nový typů výjimek, makro zavádějící for each funkcionalitu v C++99, šablony sdružující konverzní funkce, šablonu implementující jednoduchou LRU cache, šablonu implementující mapování přístupu k proměnné na volání funkcí a několik dalších rozšiřujících standardní knihovnu jazyka C++. Většina dostupných prostředků je implementována nezávisle na sobě, a všechny přímé rozšíření C++ jsou implementovány přímo v hlavičkových souborech (typicky jako šablony).

Instalace knihovny se neliší od instalací a používání jiných C++ knihoven, naopak z povahy může být používání C++ rozšíření ještě triviálnější.

Pro bližší popis začátků s používáním knihovny navštivte:

Další vývoj

V tento okamžik je pro verzi 3.0 připravováno několik nových šablon. Do této verze je také plánováno několik opačných změn. Především odebrání všech tříd a šablon mimo ext namespace, tedy ostatních pod-knihoven a jejich odpoutání a přepracování do nové OS knihovny. A pak také odebrání takových nástrojů, které nyní mají ekvivalent v tzv. C++0x a nové verzi standardní knihovny.

Požadavky a závislosti

  • Kompilátor rozumně konformní s C++99

Prověřená kompatibilita

  • MinGW (GCC 3.4 a 4.4)

Licence

EXT C++ Library je svobobný a otevřený software dostupný pod zlib licencí.
Pro podrobný text licence a další informace přejděte na zlib Licence.

Relevantní odkazy


Tuto knihovnu jsem připravil jako sadu nástrojů, které usnadnily život především mě. Zda budou užitečné i obecně, především tedy vám jak zájemcům o stažení, už ale musíte zjistit sami.

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software